Penzion v srdci přírody

Proč jet právě na MODRAVU na ŠUMAVĚ

Obec Modrava je tvořena třemi původními osadami, které se jmenovaly Modrava, Filipova Huť a Vchynice-Tetov. Modrava vznikla jako rybářská osada. První zmínka o Modravě se datuje do roku 1614. Modrava leží ve výšce 980 m.n.m. na soutoku tří potoků: Filipohuťského, Roklanského a Modravského. Soutokem těchto tři potoků vzniká zajímavá šumavská řeka Vydra. Modrava nabízí pro turisty mnoho možností, jak pro zimní radovánky, tak i pro pěší nebo cyklistickou turistiku.

V okolí Modravy jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i milovníky cykloturistiky. V zimním období je připravena hustá síť upravovaných lyžařských stop.

Modrava a její kouzelné okolí zaujalo i filmaře. Byla zde natočena filmová trilogie Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. Asi nejznámějším počinem filmařů z poslední doby je úspěšný projekt televize Nova seriál Policie Modrava. Pro znalce a milovníky Šumavy jde o srdeční záležitost a identifikace míst, kde se jednotlivé epizody natáčely, je často zajímala víc než samotný příběh.

Z turistických zajímavostí stojí za zmínku Vchynicko–Tetovský plavební kanál, královecký dvorec Antýgl (nyní autocamping Antýgl), naučná stezka Povydří vedoucí nádherným kaňonem řeky Vydry, Hauswaldská kaple, Rokyta, Klostermannova vyhlídka na kaňon řeky Otavy,…

LÉTO na Modravě - Šumava

Na jaře, v létě, i na podzim můžete vychutnávat krásy šumavské krajiny jako pěší turisté, nebo cyklistéHustá síť cyklostezek na Šumavě nabízí ideální podmínky. V létě za teplého počasí najdete v blízkém okolí i místa na koupání. V druhé polovině léta je pak velkým lákadlem sběr hub a borůvek.

ZIMA na Modravě - Šumava

V zimě můžete pro méně náročné sjezdové lyžování využít lyžařských vleků (přímo v okruhu 10 km) je 7 lyžařských svahů různé náročnosti a délky. Pro vyznavače běhu na lyžích se nabízejí upravované běžecké tratě navazující na celou oblast Srní a Modravy. V okolí penzionu jsou dobré podmínky pro celoroční rekreaci nebo aktivní sportovní dovolenou.