Cyklostezka Srní - Prášily - Skelná


Cyklostezka Srní - Prášily - Skelná

Kategorie: Cykloturistika

Tento cyklistický výlet bychom doporučili rodinám s dětmi, kterým již nedělá problém vyšlápnout kopec. Na trase překonáme 84 metrů převýšení. Terén cyklostezky vede po asfaltových a štěrkových cestách, proto je dobře sjízdný i pro cyklovozíky.

Vůz necháme na parkovišti na okraji obce Srní-Mechov. Vydáme se po asfaltové cyklostezce (cyklotrasa č. 33), přejedeme můstek překlenující Sekerský potok. Na začátku výletu více stoupáme, pak už se terén zmírňuje a stoupání se střídají s klesáním.

Asi 500 metrů za rozcestím Gruberg, kousek před Prášily, cyklostezka končí. Cyklotrasa 33, které se držíme po celý výlet, vyúsťuje na silniční křižovatku. Na ní odbočíme vpravo a sjedeme po dlážděné silnici. Po 400 metrech zabočíme doprava na další úsek cyklostezky. Po krátkém stoupání sjíždíme dolů k lávce přes Prášilský potok a poté po rovině míříme na rozcestí Prášilský potok. Odtud pokračujeme rovně po cyklostezce podél silnice směrem do bývalé osady Skelná, tyto poslední 3 km našeho výletu mírně stoupáme.